Slovenskí chlapi a ich predurčenie byť oporou slabším

Autor: Martina Lašovská | 15.11.2013 o 17:09 | (upravené 15.11.2013 o 19:53) Karma článku: 6,76 | Prečítané:  458x

Ľudmila Kolesárová napísala blog o slovenských chlapoch, ktorým, predpokladám že nechtiac, spôsobila podľa mňa viac škody, ako úžitku. Nepochybujem, že to myslela úprimne a že svojím názorom chcela poukázať a podporiť, to, čo je v nás dobré, ale… Tvrdiť, že byť predurčeným na pomoc slabším len preto, že sa niekto narodil s mužským pohlavím je nepravdivé a napomáha udržiavať rodový stereotyp – žena=slabá/muž=silný.

Ľudmila založila svoje tvrdenie na biologickom fakte, že muži majú viac svalovej hmoty ako ženy. Tu samozrejme nerátame výnimky spôsobené hormonálnou nerovnováhou, genetické predispozície, alebo fakt, že vyšportovaná žena pravdepodobne položí na lopatky muža, ktorý je delikátnejšej postavy, či nebodaj chorý alebo obézny. Ak by pomoc slabším naozaj závisela len na tom koľko kľukov sme schopní zvládnuť, nepochybujem, že napríklad taký Róbert Fico, by bol ich ideálnou oporou a tým pádom aj vzorovým Slovenským chlapom.

Ja tvrdím, že pomáhať a podporovať slabších nie je genetickou výsadou mužov, a že by tak mal konať každý človek, bez ohľadu na pohlavie, vek, národnosť, ideologické presvedčenie atď. Takisto tvrdím, že správať sa svinsky dokážu tiež všetci, bez ohľadu na pohlavie, vek, národnosť, ideologické presvedčenie atď.

To, že ženy celosvetovo, avšak nie bezvýhradne, ťahajú za kratší koniec je známe, aj keď mnohí ľudia si to často neuvedomujú, alebo to vedome odmietajú. Áno, muži sú väčšinou vo výhode, pretože svet je tak pár tisíc rokov nastavený a veľkej časti ľudí to tak vyhovuje. Prirodzeného na tom však nie je ani za máčneho maku a preto sú snahy o dosiahnutie rodovej rovnosti také dôležité.

V blogu sa píše, že muži majú šancu budovať kariéru, zatiaľ čo ženy behajú medzi plienkami a sporákom. A to často pokračuje nielen po materskej „dovolenke“. Ak náhodou narazíte na štúdiu, ktorej výsledky ukazujú, že ženy sú biologicky, nie sociologicky a ako následok výchovy, predurčené vykonávať raz platenú (oficiálne zamestnanie) a dva krát neplatenú (starostlivosť o dieťa a domácnosť) prácu, dajte mi vedieť. Dovtedy budem presvedčená, že sa muži môžu a majú podielať na behaní medzi plienkami a sporákom rovnako ako ženy, a že ženy sú rovnako geneticky predurčené pomáhať slabším.

Ako tak pozerám na čítanosť a výšku karmy Ľudmilinho blogu je jasné, že ľuďom sa páči, a že všetci s ním súhlasia, lebo dospela k názoru, že slovenskí chlapi sú vlastne perfektní. Teda najmä tí, ktorí svoje ženy nemlátia a podobne. Nepochybujem, že mnohí slovenskí chlapi perfektní sú. Hlavne tí, ktorí si uvedomujú, že žijú vo svete, v ktorom je výhodou narodiť sa mužom a snažia sa túto výhodu zmeniť v remízu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gabčíkovčania: S utečencami problém nebol, viac vystrájajú mladí Srbi

V priestoroch zariadenia pre utečencov v Gabčíkove je ubytovaných niekoľko stoviek Srbov.

ŠPORT

Je starší ako jeho tréner. Dôchodca z Piešťan si trúfa aj na extraligu

Od mnohých spoluhráčov v klube je starší o štyridsať i viac rokov.

EKONOMIKA

Prečo dávame Slovákom v cudzine milión eur a kde sa združujú najviac

Do Ameriky, Austrálie či Ázie posiela štát každoročne státisíce eur.


Už ste čítali?